Jak wygląda kuchnia w stylu industrialnym?

Urządzenie kuchni w stylu loftowym jest oczywiście możliwe. Wystarczą tylko dobre chęci i trochę kreatywności. Kuchnia w stylu loftowym kusi swoją funkcjonalnością oraz praktycznością. W towarzystwie wnętrz loftowych kuchnia w stylu loftowym może wyglądać naprawdę obłędnie. Są one chłodne, jednak ich wysublimowane wykończenie może sprawiać wrażenie przytulnych. Jest to coraz częściej wybierane rozwiązanie.

Chociaż styl loftowy charakteryzuje się głównie otwartą przestrzenią oraz wysokimi sufitami, a najlepszym miejscem na aranżację takich wnętrz są budynki przemysłowe nie oznacza to,  że nie można urządzić kuchni w stylu industrialnym w bloku. Zastosowanie pewnych „remontowych sztuczek” może pomóc nam uzyskać efekt industrialny. Dzięki nim możemy optycznie powiększyć nasze wnętrza. Stosowanie jasnych barw o chłodnych odcieniach połączone z ciemną podłogą sprawi, że nasze wnętrze wydaje się większe i wyższe. Dodanie do tego mebli przemysłowych oraz metalowych, czy drewnianych dodatków sprawi, że osiągniemy zamierzony efekt.

Kuchnia jest sercem domu, a więc jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń. Dlatego warto zadbać o to, aby była funkcjonalna. Styl loftowy możemy wprowadzić do naszej kuchni na kilka różnych sposobów. Podstawą jest zastosowanie odpowiednich barw. Najbardziej oddającymi loftowy styl są: szarość, błękit, khaki, bordo oraz czerń. W kuchni industrialnej króluje drewno. Głównym elementem wystroju jest również metal, który można zastosować w postaci mebli lub jako dodatek do wystroju. Lubianym przez styl loftowy materiałem jest cegła. Można zastosować ją na ściany. Obecnie na rynku mamy mnóstwo rodzajów zarówno cegieł jak i ich imitacji w postaci płytek czy także tapet. W industrialnej kuchni nie może zabraknąć funkcjonalnych mebli oraz sprzętów, które w tym akurat pomieszczeniu są podstawą. Co ciekawe mebli możemy poszukać w sklepach ze starociami oraz na pchlich targach. Zdarza się również, że znajdziemy je na naszych lub babcinych strychach i tchniemy w nie nowe życie. Do tego obracane taborety, metalowe szafki lub stoły warsztatowe. Z pewnością zrobią pozytywne wrażenie.

Jakie dodatki są lubiane przez styl loftowy?

Styl loftowy nie lubi dodatkowych ozdób, czy wyimaginowanych dodatków. Nie oznacza to jednak, że dekoracje są zabronione. Koniecznie elementy wystroju już same w sobie stanowią doskonały dodatek. Metalowe lampy z pewnością dodadzą charakteru kuchni loftowej. Doskonale sprawdzi się również chromowana armatura kuchenna. Zwieńczeniem całego wystroju może być metaliczna jednodrzwiowa lodówka. Najważniejszą zasadą jest, aby wszystkie elementy wystroju kuchni industrialnej były utrzymane w prostym i minimalistycznym stylu.

styl loftowy
styl loftowy