Czy miłośnicy stylu loftowego muszą liczyć się z jego wysokimi kosztami?

Styl industrialny znany również pod nazwą loftowy przechodzi obecnie rozkwit i staje się coraz bardziej popularniejszy. Mimo, że kiedyś kojarzył się z ubóstwem przemysłowych i opuszczonych budynków obecnie łączy w sobie nietuzinkowość z niebanalną elegancją. Styl industrialny jest dość specyficznym. Jednak obecnie zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Kojarzony jest również z artyzmem. Wybierany jest najczęściej przez osoby młode znane z odważnego oraz ekscentrycznego podejścia. Wybranie stylu industrialnego na wystrój swojego mieszkania jest dla nich wyrażeniem siebie.

Jakie ceny elementów wystroju industrialnego spotkamy na rynku?

Chociaż na rynku jest dostępny bardzo szeroki wybór produktów w stylu industrialnym to ich rozpiętość cenowa jest dość spora. Wybranie opcji zakupu mebli w sklepie z pewnością będzie dla nas dużym kosztem. Jednak urządzenie mieszkania w stylu industrialnym nie należy do rzeczy niemożliwych. Mebli możemy poszukać na portalach ogłoszeniowych, targach staroci lub na aukcjach internetowych. Często są to meble używane natomiast można kupić je w doskonałym stanie, a w niewygórowanej cenie. Możemy również poszukać mebli na „babcinym strychu”, a następnie je odnowić. Z całą pewnością ich nietuzinkowy wygląd zapadnie w pamięci gościom, którzy będą nas odwiedzać.

styl industrialny
styl industrialny
styl industrialny

Dobrym rozwiązaniem jest również wykorzystanie skrzynek lub palet. Można z nich stworzyć dosłownie wszystko od pułki na ścianę po łóżko w stylu industrialnym. Skrzynki można pomalować na dowolny kolor oraz ustawić w dowolny sposób. Jeśli natomiast sami nie chcemy bawić się w obrabianie skrzynek i dostosowanie ich do użytku domowego możemy skorzystać z usług firm, które właśnie tym się zajmują. Cena w tym wypadku będzie trochę wyższa natomiast wciąż zapłacimy mniej niż w sklepach z typowymi meblami loftowymi. W stylu industrialnym króluje minimalizm, a więc przesyt nie jest wskazany w urządzaniu takiego wnętrza. Minimalizuje to koszty, które ponieślibyśmy w przypadku wybrania innego stylu. Dodatkowym atutem jest możliwość pozyskania materiałów oraz mebli czy dodatków „z odzysku”. Obecnie jest wiele możliwości na zdobycie starych niepotrzebnych nikomu mebli, które można w fajny sposób odnowić i ponownie wykorzystać w nowym wnętrzu. Są również miejsca, gdzie można pozyskać takie meble za darmo lub za przysłowiową „czekoladę”. Daje to szanse na urządzenie mieszkania loftowego tańszym kosztem.

Urządzenie mieszkania w stylu industrialnym jest jak najbardziej możliwe. Będzie to jednak wymagało od nas trochę większego wysiłku i zaangażowania. Jednak efekt końcowy na pewno wynagrodzi nam cały trud jaki złożymy w urządzenie loftowego wnętrza.